נפיחות בברך

נפיחות בברך מנפילה

הברך היא מפרק מורכב בגוף המחבר בין הרגל לאגן. יש לו שני תאים גדולים: אחד בכל צד של המפרק הנקרא מדיאלי ותא לרוחב. הברך היא אחד המפרקים החשובים בגוף. הוא ממוקם במקום שבו הירך פוגשת את הרגל. הברך עושה שני דברים: היא מתכופפת ומתיישרת, ועוזרת לתמוך במשקל שלך בזמן שאתה הולך או ריצה. הברכיים עשויות משלוש עצמות המכוסות בשכבה דקה של סחוס המספקת משטח חלק עבור העצמות שלך להחליק עליהן כאשר אתה מזיז את הברך. נפיחות בברכיים נגרמת בדרך כלל מהצטברות נוזלים באזור שבין העצם והסחוס. זה יכול לקרות כאשר משהו מגרה או לוחץ על חלק מהברך, מה שמוביל לדלקת או גירוי ברקמה המקיפה אותה. הנפיחות בברך יכולה לנבוע מאחד התאים או משני התאים.

נפיחות בברך היא תלונה שכיחה שיכולה להופיע בחלק הקדמי של הברך. מקרה זה נגרם מעודף נוזלים שמתקבץ במפרק הברך עקב שימוש יתר, פציעה או מצבים דלקתיים כגון דלקת פרקים. נפיחות בברך היא בעיה בריאותית שכיחה. ברך נפוחה יכולה להיות סימן לדברים רבים ושונים, אבל הסיבה הסבירה ביותר היא שיש יותר מדי נוזלים שנאספים במפרק ובסביבתו. נפיחות בברך עשויה להיות מלווה בכאב ונוקשות ועלולה להגביל את טווח התנועה שלך. נפיחות בברך היא סימפטום ולא מצב עצמו. ישנן סיבות אפשריות רבות לנפיחות בברך שעלינו לחקור באופן אינדיבידואלי כדי לקבוע את תוכנית הטיפול הטובה ביותר עבורך.

זיהוי הנפיחות

ברך נפוחה עלולה לגרום לכאב, אדמומיות, חום ותסמינים אחרים. ברך נפוחה יכולה להיגרם על ידי דברים רבים, כולל טראומה למפרק, דלקת פרקים, גאוט או בעיות רפואיות אחרות. הצעד הראשון הוא לגלות מה גרם לברך להתנפח. זה צריך להיעשות עם רופא במהלך בדיקה. אם אין סיבה ברורה לנפיחות, אז חשוב לראות את הרופא שלך בהקדם האפשרי כדי שיוכל לאבחן ולטפל בבעיה. כאשר יש לך נפיחות בברך, זה יכול להיות קשה לדעת מהי דרך הפעולה הנכונה. ישנם מספר סיבות ותסמינים שונים שיכולים להוביל לבעיה זו. אחד מהדרכים שיכולים לעזור לעזור לזהות את הסיבה היא על ידי התבוננות במיקום ובזמן שבו החלה הברך שלך להפריע לך. נפיחות זו של הברך עשויה לנבוע מעצם שבורה או מזיהום. זה עשוי גם לנבוע מהצטברות נוזלים ויכול לגרום לכאבים ולקושי בהליכה. מכיוון שנפיחות בברך יכולה לנבוע מסיבות רבות, הרופא שלך יבדוק את הברך שלך וישאל אותך על כל פציעה או מחלה שחווית. הם יצטרכו לקבוע אם זה זיהום או אם יש תהליך מחלה אחר שמתרחש. אם אין סימן למצב בסיסי, הרופא שלך ירצה לדעת כיצד נוצר מצב זה. מידע זה יעזור להם להחליט כיצד לטפל בך בצורה הטובה ביותר, כולל אם הם צריכים לנקז את הנוזלים מהברך שלך עם מחט או שהם פשוט צריכים לתת לך תרופות נגד כאבים נגד הנפיחות ולהשתמש בחפיסות קרח והרמה להקלה.

כיצד לטפל ולהפחית את הנפיחות

כאשר מתרחשת נפיחות במפרק הברך, חשוב להפסיק מיד להזיז את הברך. פנה לטיפול רפואי אם הנפיחות שלך לא יורדת לאחר מספר שעות. נפיחות היא השלב הראשון של התהליך הדלקתי. זה מתרחש בדרך כלל כאשר דלקת מסיבה כלשהי חוסמת כלי דם. השלב הראשון לטיפול בנפיחות היא לוודא שהאדם יישאר מחוץ לכאב. השלב הבא הוא להוריד את רמות הדלקת, או עם מנוחה או תרופות. לבסוף, חשוב לשמור על משקלו של האדם מהרגל שלו עד שרקמה חדשה תצמח בחזרה. ישנם כמה צעדים שאתה יכול לנקוט כדי לעזור להפחית את הנפיחות בברך. הם כוללים:

* להכריח את עצמך להסתובב באופן קבוע, כמו לטייל אחרי ארוחת הערב

* הרמת רגליים בזמן מנוחה

* הימנעות מישיבה לפרקי זמן ארוכים

* ירידה במשקל או שמירה על משקל תקין

* שינה על הצד או הבטן ולא על הגב

* נטילת תרופות ללא מרשם כגון איבופרופן, נפרוקסן או אספירין

* הנחת קומפרסים קרים במשך 48 השעות הראשונות לאחר הפציעה.

 

Picture of ירון אבני

ירון אבני

הנשימה משפיעה על הבריאות שלנו בכל רמה אפשרית - מבריאות הגוף ועד בריאות הנפש.

בשביל זה אני כאן - להביא לכם את מה שחשוב לדעת, על החיבור בין נשימה ובריאות ועל עבודה עם מלחים.

נשימלח - לנשום בריאות

הנשימה משפיעה על הבריאות שלנו בכל רמה אפשרית – מבריאות הגוף ועד בריאות הנפש.

בשביל זה אני כאן – להביא לכם את מה שחשוב לדעת, על החיבור בין נשימה ובריאות ועל עבודה עם מלחים.

תתכוננו להיות מופתעים!

כתבות אחרונות